Черноморец с първа загуба през сезона от Балкан
Автор: Екип Burgas24.bg 11:51 / 19.04.2022Коментари (0)1103
© НБЛ
Балкан (Ботевград) записа първа победа над Черноморец (Бургас) през настоящия сезон в Националната баскетболна лига. След две загуби в предните две срещи между двата тима, този път тимът, воден от Небойша Видич, се наложи без проблем над своя съперник у дома с 92:70, след като водеше през целия мач.

Така ботевградчани си гарантираха второ място в редовния сезон и в момента са с актив 19-6.

Домакините от Ботевград стартираха силно двубоя с доста бърза игра и поведоха с 11-4 в първите минути.  В следващите минути и двата тима допуснаха доста грешки и пропуски , но Балкан запази аванс от 6 след първите 10 минути на мача.

Домакините започнаха убедително и втория период със серия 9-0, за да поведат с 16 малко повече от 2 минути след началото на периода. “Зелените" имаха почти отлична успеваемост като за 13 минути имаха 35 точки. Разликата стана солидна и след силно включване и на Крисчън Джоунс ,който вкара 13 във втория период.

За това време Небойша Видич успя да завърти почти целия състав без двамата юноши в групата си – Михаил Гавазов и Александър Гавалюгов. До почивката гостите свалиха до 13 при 49:36. На няколко пъти Черноморец свали на 10 точки в началото на третата четвърт.

Един от лидерите на тима Георги Боянов вкара първи кош от игра в началото на втората част за 56:43. До края на частта Балкан запази двуцифрен аванс и след третата водеше с 15 – 70:55. Евгени Хаджирусев имаше 20 точки за бургазлии.

Двата тима играха в спокойно темпо и последния период, а мощна забивка на Уошингтън направи аванса на Балкан на 20 още 6 минути преди края. Черноморец направи серия 7-2 в средата на частта, за да се доближи до 13, но не успя да направи нищо повече, за да застраши успеха на "зелените“.

ДеВон Уошингтън завърши с 18 точки за победителите. Със 17 точки и 9 борби се отличи Крисчън Джоунс, 15 вкара Николай Грозев, а по 11 вкараха Дерик Маркс и Димитър Димитров.

Евгени Хаджирусев изигра най-резултатния си мач за сезона и завърши с 25 точки. С 16 точки и 17 борби се отличи националът Андрей Иванов. Боянов обаче остана с 9.

До началото на плейофите остават още два кръга, в които балканци гостуват на Шумен на 22 април (петък) и приемат Левски на 26 април (вторник). В сряда, “зелените" срещат Сигал Прищина в ключов мач за класиране във финалната четворка. Двубоят е от 19:00 часа в “Арена Ботевград".

Черноморец пък ще гостува на Черно море Тича и на лидера Рилски спортист в последния кръг от редовния сезон.