Спортните новини: Днес (0) | Вчера (1)
Черноморец приключи за Купата на България след драма с продължение
Автор: Екип Burgas24.bg 10:29 / 25.03.2022Коментари (0)891
©
Берое удържа Черноморец Бургас в драма с продължение в първия четвъртфинал за Купата на България по баскетбол при мъжете и се класира в Топ 4 на турнира.

Старозагорци надвиха със 102:98 "акулите", след като допуснаха да бъдат застигнати в последната четвърт и изпуснаха 15 точки аванс.

Двубоят се игра в "Арена Ботевград", а треньорът на бургазлии Васил Евтимов не можеше да разчита на контузения Константин Коев, докато в игра за отбора на Бойко Миленков се завърна Антон Кук. Черноморец изигра мача с едва шестима състезатели, а Берое – с 8, като Михаил Комбаков получи по-малко от 4 минути игрово време.

На полуфиналите в събота Берое ще се изправи срещу Рилски спортист, който елиминира Академик Пловдив в друг четвъртфинален мач.

Най-резултатен за победителите бе Антон Кук с 31 точки, като вкара 6 от осемте си стрелби за 3 точки. С 19 точки се отличи Седариан Рейнс, а 17 вкара Александър Янев. Българският национал хвана и 12 борби. Обина Олека се включи с 14 точки, а с 12 – Мартин Сториов. С 6 точки и 10 асистенции се отличи Джордан Бърнс.

Над всички за Черноморец бе Георги Боянов с 29 точки и 16 борби. 8 тройки и 28 точки записа Тихомир Желев. Евгени Хаджирусев наниза 16 точки,13 вкара Влатко Гранич, а 12 – Андрей Иванов.