Спортните новини: Днес (1) | Вчера (1)
"Акулите" с трета поредна загуба, отдалечават се от върха
Автор: Екип Burgas24.bg 16:26 / 22.11.2009Коментари (5)1805
"Черноморец-Бургас" записа трета поредна загуба и вече е на 5 точки и мач повече от лидера Литекс Ловеч. "Акулите" паднаха в драматичен мач от Славия с 2:3. Хеттрик за столичани записа Жуниор. Той на три пъти извеждаше своя тим с 1 гол напред, но на два пъти "акулите" изравняваха. След като белите поведоха с 1:0 в 24-ата минута с хубав гол от границата на наказателното поле на Жуниор, Матиас Морис успя да върне попадението само 3 минути по-късно. След добра атака той успя да се измъкне сам срещу вратаря на славистите и вкара за 1:1. Така завърши и първото полувреме.

След почивката отново Славия излезе напред в резултата. Г
© BulPhoto
ол за 2:1 вкара пак Жуниор от волле в 59-ата минута. 10-ина минути по-късно обаче "акулите" пак изравниха с гол на Карбони, който бе най-съобразителен при разбъркване в наказателното на домакините. Само 5 минути по-късно обаче отново Славия поведе с 3:2. Точен пак бе Жуниор, този път от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за нарушение, извършено от Николай Кръстев, който изпусна Галин Иванов и бе принуден да го фаулира. При този резултат - 3:2 приключи и двубоя, въпреки че две минути преди края Пламен Крумов имаше много добра възможност и застраши максимално вратаря Мболи, но тъмнокожият страж на Славия се намеси отлично и спаси победата за тима си.