Черноморец удари Миньор Пк на "Лазур"
Автор: Екип Burgas24.bg 18:32 / 27.10.2011Коментари (6)1813
Черноморец удари с 1:0 Миньор Пк, в мач от 11-ия кръг на "А" група. Единственото попадение на стадион "Лазур" в Бургас реализира Аниси в края на първата част.

Възпитаниците на Димитър Димитров-Херо владееха инициативата в мача през по-голямата част на двубоя и заслужено спечелиха трите точки.

Черноморец се оттегли с гол аванс на почивката. В последната минута от първото полувреме "акулите" пробиха стража перничани Чворович. Асис проби по крилото, след което центрира в наказателното поле, където Аниси от воле прати топката във вратата пазена от Чворович.

След почивката Миньор нямаше друга алтернатива и се втурна в по предни позиции с цел търсене на гол. В една от контраатаките си бургазлии бяха много близо до гол. Жужу отправи много силен удар, но шутът на мароканеца не намери очертанията на вратата. Минути преди края на срещата Крум Бибишков направи невероятен пропуск. Нападателят засече с глава едно центриране от малкото наказателно поле, но коженото кълбо излезе в аут.

След тази победа Черноморец запазва 3-ата позиция с актив от 25 точки. Миньор Пк е 9-и с 12 точки.