Нафтата с уникален обрат срещу Добруджа
Автор: Екип Burgas24.bg 16:44 / 12.11.2011Коментари (6)4646
Нефтохимик победи с 2:1 Добруджа на стадиона в кв. Долно Езерово, след като изоставаше на полувремето с гол пасив.

Изненадващо гостите от Добрич поведоха в резултата в 7-ата минута с гол на Васил Тачев. След попадението на Добруджа, Нафтата тотално вкара своя опонент в неговата половина, но малшанса и пропуските от страна на бургазлии попречеха да отбележат през първата част.

След подновяването на играта картинката се запази. "Шейховете" атакуваха, а Добруджа се бранеше. В 51-ата минута "зелените" получиха права да изпълнят дузпа за събаряне на Диян Лефтеров в наказателното поле. Зад топката застана потърпевшия, който не сгреши. След гола домакините не спряха да пресират своя противник и минути преди края на мача дойде така желаното попадение. Лефтеров овладя една топка в наказателното поле на гърди и точно преди да стреля зад него изкочи Тодор Стоев, който изпревари своя съотборник и със бомбен шут прониза стража на гостите за крайното 2:1.

С тази победа Нефтата се изкачи на 5-то място с 19 точки. Добруджа е 8-ми с актив от 11.