Спортните новини: Днес (1) | Вчера (4)
"Акулите" счупиха рекорд на ЦСКА
Автор: Екип Burgas24.bg 09:54 / 28.11.2011Коментари (0)851
©
Черноморец счупи рекор­да на ЦСКА по най-малко допу­снати голове през есенния полусезон през последните пет години. "Акулите" биха Монтана с 2:0 в 15-ия кръг на А група. През сезон 2007/2008 "червените" зимуваха с голова разлика 24-5, а сега бургазлии имат 25-5.

Вратарят на Черноморец Стоян Колев влезе в Топ 10 на вратарската класация за най-дълга серия без допуснат гол. Колев опазва мрежата си суха вече 735 минути и заема 9-о мя­сто във вечната ранглиста на А група. Рекордьор е Стоян Йорданов, който през сезон 1970/71 не пуска гол в продължение на 1202 минути. Ако и в първия пролетен кръг Колев не инкасира попадение, ще стигне до 6-то място.

За последно той получи гол при загубата от Славия с 2:3 в седмия кръг. Това пък бе петото гостува­не на Монтана, в което тимът не отбеляза гол. Навън отборът от "Огоста" спечели само една победа.

Източник: в. "Тема Спорт"