Лудогорец прекърши Черноморец за полувреме
Автор: Екип Burgas24.bg 18:30 / 03.05.2013Коментари (0)2382
Отборът на Черноморец Бургас отстъпи с 0:3 като гост на Лудогорец в мач от 25-ия кръг на "А" група. В герои за шампионите се превърнаха двете резерви - Роман Безяк и Иван Стоянов, които вкараха след почивката и трите попадения. Особено активен бе словенецът, който се разписа на два пъти.

Бургазлии се държаха равен с равен с шампиона през първата част, като дори имаха доста положение за реализиране, но с пропуски се отчетоха Станислав Дрянов, Александър Башлиев и Борислав Балджийски.

След почивката старши-треньорът на Лудогорец Ивайло Петев направи две много успешни смени, като пусна в игра Роман Безяк и Иван Стоянов, които се включиха много добре и с техни попадение разградчани стигнаха до победата.

В 60-ата минута словенецът получи добър извеждащ пас в наказателното поле, напредна и с безпощаден удар по диагонала прати топката до дясната греда.

Девет по-късно Безяк с пета изведе Иван Стоянов сам срещу стража на "акулите". Опитният таран с техничен удар в близкия ъгъл удвои аванса на шампионите.

Крайното 3:0 фиксира Роман Безяк в 77-ата минута. Деветката на Лудогорец се възползва от недобро изчистване на Траян Дянков, който изчисти центриране на Шоко право към словенеца. Нападателят на розградчани без да се замисля стреля от въздуха и почти скъса мрежата зад горния десен ъгъл на Дашлиев.

Лудогорец вече има 60 точки в актива си, като запазва аванса си от две пред втория Левски. Черноморец остава на 6-о място с 37, като Локомотив Пловдив и Славия са зад него с по 35.