Спортните новини: Днес (0) | Вчера (2)
Черноморец победи Калиакра с 3:0
Автор: Екип Burgas24.bg 20:34 / 10.07.2013Коментари (1)1793
©
Отборът на "Черноморец-Бургас" победи тима на "Калиакра" Каварна с 3:0 в предпоследната контролна среща на тима преди началото на шампионата.

Резултатът беше открит в 6-та минута от Марко Родригес, който стреля от границата на наказателното поле и не остави никакви шансове на стража на гостите. В 19-та минута бургазлии удвоиха преднината си. Централният нападател от Камерун, който е на проби в тима, беше хубаво изведен и с много елегантен удар прехвърли вратаря за 2:0. До края на полувремето домакините имаха още няколко добри възможности за отбелязване на гол. Уатара и Родригес бяха с най-добри шансове пред вратата на гостите.

През втората част бургазлии отново владееха инициативата, но по-рядко стигаха до голови ситуации. Крайното 3:0 беше оформено 15 минути преди края на срещата. Автор на попадението стана португалецът Фонсека, който също е на проби.

Неприятно впечатление през първата част остана изключително грубата игра от страна на гостите. Принудително за "акулите" напуснаха двама основни състезатели. Лъчезар Балтанов излезе със спукана глава след сблъсък с противников играч, а капитанът Ванчо Траянов беше много грубо фаулиран и също не можа да продължи срещата. Състоянието му тепърва ще се изяснява.

Последната контролна среща на "Черноморец-Бургас" е тази събота срещу тима на "Берое". Мачът ще се играе в Стара Загора, като часът ще бъде обявен допълнително.