Черноморец сложи край на негативната серия
Автор: Екип Burgas24.bg 19:51 / 09.11.2013Коментари (1)1872
Черноморец Бургас сложи край на негативната си серия от 8 мача без победа в "А" група. В мач от 17-ия кръг на родното ни първенство "акулите" победиха с 2:1 Локомотив София. Головете за победителите вкараха Николай Павлов и Амари. Почетното попадение за гостите реализира Базея.

Бургазлии бяха много близо до откриването на резултат още в 18-ата минута, но удар на Чико Гомес с глава срещна страничната греда.

Столичани отговориха също в 31-ата минута, когато Гаел изведе Маркиньос в отлична позиция, но стражът на Черноморец Янко Георгиев го изпревари и предотврати сигурно попадение. При този резултат се оттеглиха и двата тима на почивката.

След почивката "акулите" започнаха по-активно и в 52-ата минута успяха да поведат в резултата. Павлов напредна в полето на "железничарите" и с много силен удар с левия крак внаправи 1:0.

Нелепа грешка на стража на Черноморец Янко Георгиев върна "железничарите"
© Bulphoto
Претендентките за титлата Мис Бургас донесоха късмет на "акулите"
; в мача. Стражът не се намеси при едни центриране, а от това се възползвановото попълнение на Локо Сф Седрик Базея и тъмнокожия нападател вкара първия си гол в "А" група.

Радостта на "червено-черните" обаче бе кратка, тъй като в ответната атака възпитаниците на Димитър Димитров-Херо вкараха нов гол. След хубава тройна комбинация на играчите в "синьо" завърши с гол Нажиб Амари, който фиксира за крайното 2:1 за Черноморец.

Черноморец - Локо Сф 2:1
1:0 Павлов 52'