Спортните новини: Днес (0) | Вчера (2)
Нафтекс победи Тунджа (Ямбол) с 5:0
Автор: Екип Burgas24.bg 13:07 / 26.07.2008Коментари (2)2185
© PGC Naftex
Нафтекс победи третодивизионния Тунджа (Ямбол) с 5:0 в контролна среща, играна в Сливен.

Въпреки младостта на състава, на който заложи Ясен Петров, "зелените" съумяха да запишат разгромна победа след опадения на Кирил Божанов (2), Светослав Козаров, Антон Огнянов и Христо Спасов.

Футболистите на Нафтекс откриха резултата в 37-ата минута след гол на Божанов от дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на противников състезател. 2:0 направи влезлият след почивката Козаров. Централният нападател се разписа в 50-ата минута, когато засече с глава центриране от ъглов удар на Румен Николов.

5 минути по-късно Божанов вкара втория си гол в срещата, засичайки прострелно подаване на свой съотборник. Огнянов покачи на 4:0 в 60-ата минута след самостоятелна акция, завършила със силен шут с левия крак на защитника. Крайния резултат оформи младежкият национал Спасов. Той се разписа с глава 3 минути преди края на редовното време.

Много добро включване направи 16-годишният полузащитник Емануил Манев, който се отличи с няколко атрактивни отигравания.

Футболистите на Ясен Петров ще изиграят още една контрола днес от 18,00 часа, в която съперник на тима ще бъде азербайджанският Стандарт (Баку).