Несебър изненада Нафтекс за Купата след драма
Автор: Екип Burgas24.bg 16:40 / 29.10.2008Коментари (0)1027
Несебър отстрани Нафтекс след драматичен мач край Слънчев бряг пред около 400 зрители. Редовното време завърши 1:1, но "делфините" успяха да отбележат един гол в продължението и да се класират за следващата фаза на турнира. Резултатът откри Добри Добрев в началото на второто полувреме, вкарвайки гол за Несебър. Нападателят отбеляза красив гол след силен шут от около 25 метра, който не остави никакви шансове за реакция на вратаря на Нафтекс Янко Георгиев.

Нафтекс успя да изравни с гол в 70-ата минута на Орлин Старокин. Той засече центриране на резервата Стефан Тошков. Така завърши и редовното време - 1:1, въпреки че футболистите на Нафтекс имаха няколко възможности за гол до края, но пропуски направиха Тошков и Деян Христов.

Според регламента се играха две продължения по 15 минути. В първата част Несебър имаха повече късмет и вкараха победния си гол чрез Станимир Митев, който засече центриране с глава за 2:1. Играчите на Нафтекс се опитаха да променят негативния развой на срещата и да стигнат поне до дузпи, но на два пъти опасни удари на Иван Цанков не намираха очертанията на вратата на Несебър.

Така Несебър се класират за 1/16 финалите на турнира, където се включват и отборите от "А" група. Двата тима се изправят още веднъж след няколко дни - в събота от 14:30, отново на същия стадион, но в мач за шампионата в Източната "Б" група.