Спортните новини: Днес (2) | Вчера (0)
Нефтохимик с класика над Карнобат, следва проверка с Балчик
Автор: Екип Burgas24.bg 10:17 / 13.07.2017Коментари (0)3125
© ФК Нефтохимик
Младият състав на Нефтохимик извоюва втора победа в контролните срещи от предсезонната си подготовка. Въпреки, че тимът е съставен предимно от юноши, заради ограничените финансови възможности на клуба, "шейховете" надделяха като гости над най-добрият отбор в Югоизточна В група с 3:0.

През първото полувреме Нефтохимик и Карнобат не успяха да си отбележат гол, но ситуации не липсваха и пред двете врати. "Зелените" имаха възможност да поведат няколко пъти, но удари на Мартин Иванов и Живко Илиев не намериха целта.

След почивката старши-треньорът на "шейховете" Николай Кръстев направи пълна смяна на състава. Пет минути по-късно Георги Бинев имаше добра възможност да отбележи, след центриране на Даниел Стоянов, но стреля в ръцете на вратаря на Карнобат. Първото попадение за "шейховете" дойде в 60-та минута. За него се разписа младият нападател Живко Комелов, след асистенция на Даниел Стоянов.

Малко след това Даниел Стоянов навлезе в дясната част на наказателното поле, но изпусна възможност да удвои резултата. Десет минути по-късно авансът на "шейховете" се удвои. При разбъркване в наказателното поле Георги Бинев преодоля защитата на домакините и отбеляза за 2:0.

В 75-та минута Живко Комелов пропусна да отбележи, след добро центриране на Даниел Стоянов, но веднага след това получи втора възможност и бе безпогрешен пред вратата на Карнобат. До края на срещата резултатът остана непроменен макар че "шейховете" останаха с човек по-малко в 80-та минута, след като Даниел Стоянов получи червен картон за реплики към съдията.

В следващата проверка "шейховете" ще гостуват на Балчик, на 15 юли (събота), от 18:00 ч.

Състав на Нефтохимик (първо полувреме): Атанас Гичев, Стоян Калев, Станислав Жеков, Иван Стоянов, Живко Илиев, Симеон Русев, Цветан Филипов, Мартин Иванов, Халибрям Кармаджъ, Ясен Тузаков, Виктор Янев

Състав на Нефтохимик (второ полувреме): Мартин Шейтанов, Андрей Казалиев, Цветан Чаков, Димитър Вълев, Георги Бинев, Даниел Стаматов, Кирил Личев, Даниел Стоянов, Живко Комелов, Георги Танев