Спортните новини: Днес (1) | Вчера (0)
Автор: Екип Burgas24.bg 13:58 / 19.07.2018Коментари (0)3050
© Burgas24.bg
Съдията Стефан Апостолов, който е и народен представител, отсъди три доста спорни дузпи в реванша от първия квалификационнен кръг в Шампионската лига между норвежкия Розенборг и исландския Валур, завършил 3:1 за домакините (0:1 в първия двубой).

Едната от дузпите направо си е скандална, тъй като бе отсъдена, след като топката удари по главата футболист на Розенборг.

Първият наказателен удар бе в 54-ата минута и с него Розенборг откри резултата. Нарушението бе отсъдено за игра с ръка, която обаче бе прилепена до тялото на исландсския футболист.

След скандалната дузпа за игра с глава в 85-ата минута Валур намали на 2:1 и при този резултат продължаваше напред.

В 92-ата минута обаче последва трета дузпа на Стефан Апостолов - за домакините от Розенборг и отново за игра с ръка. Това стана при единоборство във въздуха, при което можеше дори да се свири фаул в нападение. Точен от бялата точка бе ветеранът Никлас Бендтнер, с което Розенборг се класира за следващия кръг.

В неделя Апостолов ще ръководи дербито между ЦСКА-София и Локо (Пд) от Първа лига.