Черноморец Бургас победи Ботев и при дублите
Автор: Екип Burgas24.bg 17:55 / 09.03.2009Коментари (0)1511
Ботев Пловдив загуби с минималното 0:1 от Черноморец Бургас в мач от 16-ия кръг на дублиращото първенство. Срещата се игра на стадиона в село Калояново. Двубоят бе доста скучен без почти никакви положения. Първото полувреме завърши 0:0, като лек териториален превес имаха гостите, но те не успяха да създадат нищо по-сериозно пред Павел Станев. През втората играта се подобри леко, като "канарчетата" имаха два по-опасни удара - един далечен на Васил Кочев и веднъж с глава на Йордан Етов. Черноморец Бургас също създадоха доста опасности, но не успяха да вкарат гол от игрово положение. Единственото попадение в мача падна в 63-ата минута, когато Красимир Кръстев фаулира Стефан Трайков в наказателното поле. Дузпата изпълни Шенер Ремзи, който преодоля Павел Станев за победното за Черноморец 1:0.

Ботев: Павел Станев, Асен Попов, Васил Василев, Костадин Гаджалов, Красимир Кръстев, Георги Аврамов, Васил Кочев, Светослав Илиев, Илиян Йорданов, Йордан Етов, Ерик Кабу. Старши треньор - Петър Пенчев.

Черноморец Бургас: Владимир Василев, Мирослав Коев, Станислав Жеков, Траян Дянков, Атанас Фиданин, Шенер Ремзи, Галин Димов, Стефан Трайков, Венелин Филипов, Георги Костадинов, Атанас Илиев(Даниел Желев, Атанас Жеков, Росен Благоев, Християн Георгиев, Ердинч Исмаилов, Габриел Алексиев, Живко Стоянов). Старши треньор - Тодор Киселичков.