Състезателят на клуб Корсар (Бургас) Георги Златаров с бронз от Европейското по фехтовка
Автор: Стойчо Генов 09:36 / 04.03.2022Коментари (0)613
Националния отбор на България за младежи в състав Георги Златаров (Корсар - Бургас), Димитър Райки, Тодор Стойчев и Виктор Филев, се представиха отлично на Европейското първенство по фехтовка за младежи и девойки в Нови Сад, като спечелиха бронзов медал! Тимът ни, воден от националния треньор Ивайло Воденов, извоюва първи медал отборно за българската фехтовка от голямо първенство при младежите и впечатли всички с представянето си.

В първия си двубой от отборната надпревара сабльорите ни се изправиха срещу тима на Азербайджан и поведоха в самото начало. След уверена игра българите спечелиха с 45:30 и намериха място сред най-добрите 8.

В срещата за място на полуфиналите Филев, Райкин, Стойчев и Златаров излязоха срещу тима на Сърбия. И тук Тодор Стойчев натрупа преднина от първите точки, а съотборниците му постепенно увеличиха аванса до 27 точки. Двубоят приключи с категоричното 45:18 за българите.

В срещата за място на финала сабльорите ни излязоха срещу отбора на Германия. Противниците поведоха в двубоя, но Тодор Стойчев успя да обърне резултата от 30:23 до 30:31. След това обаче германците отново натрупаха аванс и затвориха срещата с 45:38. В двубоя за бронзовите медали нашите фехтовачи бяха неудържими и се наложиха с 45:42 над Испания.

Бургаският клуб Корсар беше представен от още един състезател - Кристина Миланова, която бе част от националния отбор на България за девойки. Българските сабльорки се класираха на осмо място отборно на Европейското първенство за младежи и девойки в Нови Сад.

В първата среща от надпреварата Калина Атанасова, Белослава Иванова, Кристина Миланова и Ема Нейкова се изправиха за влизане на полуфиналите срещу тима на Унгария, но отстъпиха с 31:45. В битката за местата от 5 до 8 сабльорките ни излязоха първо срещу Полша и загубиха 39:45.

В срещата за 7-8 място възпитаничките на Ивайло Воденов се изправиха срещу добре познатите съпернички от Германия и след изключително оспорвани и равностойни двубои отстъпиха с 44:45. Така сабльорките ни завършиха на осмо място в крайното класиране.