Юношески национал на Черноморец аут за около 40 дни
Автор: Екип Burgas24.bg 16:52 / 27.03.2014Коментари (0)2155
©
Юношеският национал от Черноморец-Бургас Стойчо Атанасов ще бъде извън терените за около 40 дни, след като се подложи на операция. 16-годишният талант от школата на "акулите" претърпя хирургическа интервенция при д-р Хубенов в София заради скъсана част от менискуса.

Сега талантът ще чака 10 дни, за да свалят конците от коляното, след което ще започне работа във фитнеса. След 25-ия ден трябва да стартира леки бегови занимания, а още десет дни по-късно ще се включи наравно в подготовката на съотборниците си.

Младият защитник е един от най-обещаващите играчи в Академията на Черноморец и дори вече има записан мач за първия отбор. Той заслужи доверието на доказан специалист, като Димитър Димитров-Херо в мача с Шумен за купата на България, а освен това по препоръка на директора на школата Николай Кръстев няколко пъти тренира и с мъжкия отбор. Стойчо Атанасов имаше покана и за проби в школата на италианския гранд Милан, но контузията осуети тази възможност.

Елитната формация на Черноморец-Бургас до 19 години претърпя поражение от тима на Черно море /Варна/ с 1:0 като гост. Възпитаниците на Малин Орачев не успяха да победят за втори пореден кръг, след като преди седмица завършиха наравно 1:1 с тима на Чавдар /Етрополе/. Единственото попадение падна в 36-та минута, а то бе дело на Карен Мадоян. В края на мача Васил Иванов от домакините видя червения цвят на картона. След загубата "малките акули" заемат 7-та позиция с актив oт 34 точки, като изостават на една от 6 -тия Берое и нa пет oт 4-тия Ботев /Пловдив/, който има 39 в своя актив. В следващия 22-ри кръг, момчетата на Малин Орачев приемат тима на Левски /София/. Двубоят е на 5 -ти април на градския стадион в Поморие, като часът ще бъде уточнен допълнително.