Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
Черноморец Бургас и Левски завършиха 2:2 в драма
Автор: Екип Burgas24.bg 20:59 / 05.11.2008Коментари (0)1484
Марсио Нуньо (в синьо) вкара изравнителния гол за Черноморец Бургас
Черноморец Бургас и Левски София си разделиха по едно полувреме и завършиха 2:2 в отложен мач от 3-ия кръг на "А" група. "Сините" поведоха през първото полувреме с 2:0 и задържаха преднината си до 68-ата минута, не без помощта на съдията на този мач Николай Йорданов. Десетте хиляди зрители видяха почти пълен обрат след голове на Георги Божилов и Марсио Нуньо, а в последните минути "акулите" направиха още няколко сериозни пропуска и изпуснаха победата.

През първата част футболистите на Черноморец Бургас бяха неузнаваеми и гостите от София бяха пълни господари на терена. В 15-ата минута след пряк свободен удар Дарко Тасевски откри резултата. Георги Сърмов удвои с удар с глава малко по-късно. Николай Димитров и Георги Иванов изпуснаха добри положения и не успяха да решат мача в полза на гостите още през първата част на двубоя.

През второто полувреме "акулите" показаха съвсем друго лице и заслужено достигнаха до равенството и дори можеха да стигнат до победата. След като малко по малко успяха да изтикат играта в половината на Левски, съвсем заслужено падна и първият гол за Черноморец Бургас. Георги Божилов бе оставен непокрит при едно центриране в 68-ата минута и остави вратаря на гостите безпомощен с точен удар с глава. 15-ина минути по-късно Ванчо Траянов стреля от границата на наказателното поле, вратарят на Левски не се намеси добре и Марсио Нуньо отблизо изравни. Отново Марсио можеше да вкара куриозен гол директно от корнер в последната минута. Преди това Екундайо Джайеоба имаше много добра възможност, но в последния момент защитник на Левски изби топката в корнер.