Спортните новини: Днес (1) | Вчера (0)
Херо: Поръчковото съдийство в България няма да свърши
Автор: Екип Burgas24.bg 21:05 / 05.11.2008Коментари (0)1841
След края на двубоя Черноморец-Бс - Левски, завършил 2:2, старши-треньорът на "акулите" Димитър Димитров бе крайно недоволен от футболистите на бургаския клуб през първото полувреме. Ето какво каза той пред камерата на Ринг ТВ:

Изключително слабо първо полувреме на нашия отбор. Просто нямам обяснение как може да се играе толкова страхливо и плахо. Вярно е, че имаше грешки на вратаря при головете, но това не е оправдание за поведението на нашите футболисти през първото полувреме. Радвам се, че през второто полувреме показаха дух и характер и се опитаха да променят нещата. Частичен успех е, но все пак е нещо на фона на резултата, който беше на полувремето.

На разбора казахме, че трябва да играем със сърце и дух без да мислим за резултата, който ни обременява. Точно обратното обаче се получи първото полувреме. Тогава показахме липса на характер, липса на дух, липса на агресивност в поведението на футболистите. Ако оставим на страна грешките на футболистите, което е отделна тема, поведението на нашите футболисти бе под всякаква критика.

През второто полувреме, след като вкарахме първия гол, аз видях един друг съдия на терена - един съдия, който се чудеше как да задържи резултата, така че да не изравним. Това обаче мен не ме изненада. Аз очаквах това съдийство и го казах през седмицата. Поръчковото съдийство няма да свърши в България, това трябва да е ясно. Не Порточанов, не Димо Момиров, тези хора просто не могат да се променят.