Нафтекс победи с 2:0 Левски (Стара Загора) в контрола
Автор: Екип Burgas24.bg 18:41 / 27.01.2009Коментари (0)928
©
Нафтекс победи с 2:0 третодивизионния Левски (Стара Загора) в първа контролна среща от началото на зимната си подготовка. Попаденията за „зелените" отбелязаха Петър Колев и Антон Огнянов, а две греди удари капитанът на тима Деян Христов.

Централният нападател Колев откри резултата в 30-ата минута на двубоя, когато засече с глава центриране на Венелин Филипов отдясно. 10 минути по-късно прекрасно изпълнение от пряк свободен удар на капитана Христов срещна напречната греда на вратата на Левски (Стара Загора).

Полузащитникът Антон Огнянов оформи крайния резултат в 71-ата минута след самостоятелен рейд. Младият футболист напредна по левия фланг, финтира бранител на гостите и се разписа с шут в близкия ъгъл на вратата. Малко преди края на мача Христов удари втора греда след комбинация с Колев в наказателното поле.

Утре Нафтекс ще изиграе още една контролна среща по време на лагера си в Поморие. Съперник на „зелените" ще бъде отборът на Свиленград.