Спортните новини: Днес (0) | Вчера (2)
Нафтекс и Поморие не успяха да си отбележат гол в контролна среща
Автор: Екип Burgas24.bg 13:22 / 31.01.2009Коментари (0)977
©
Нафтекс завърши при нулево равенство в контролна среща с лидера в Югоизточната „В" група Поморие. Проверката бе последна за първия зимен лагер на „зелените" в крайморския град.

Футболистите на старши треньора Диян Петков започнаха по-силно мача и можеха да открият резултата още в 6-ата минута. Тогава опасен прехвърлящ удар на капитана на Нафтекс Малин Орачев бе спасен с мъка от вратаря на домакините. Последваха няколко силни шута на нападателите Васил Калоянов и Петър Колев, но и те не доведоха до гол.

Малко преди почивката централният бранител Диян Молдованов бе на крачка от попадение след опасни включвания при статични положения, но само липсата на късмет му попречи да запише името си сред голмайсторите.

Още в самото начало на втората част влезлият като резерва Стефан Тошков отправи силен удар с десния крак, който също бе отразен от вратаря на Поморие. В 69-ата минута Деян Христов бе изведен очи в очи със стража на домакините от Венелин Филипов, но не успя да овладее по най-добрия начин топката и пропусна.

Нафтекс записа две победи и едно равенство в контролите по време на първия си подготвителен лагер в Поморие. Преди днешния двубой играчите на Диян Петков победиха Левски (Стара Загора) и Свиленград съответно с 2:0 и 1:0. Следващата проверка на „зелените" е на 04.02 (сряда) срещу Калиакра (Каварна).