Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
Созопол вкара 3 гола на Марица
Автор: Стойчо Генов 17:32 / 23.11.2021Коментари (0)296
© ФК Марица
Отборът на Созопол победи Марица (Пловдив) с 3:2 в мач от 18-ия кръг на Втора лига, който се игра на стадиона в морския курорт.

Домакините си осигуриха комфортна преднина още през първото полувреме, когато отбелязаха две попадения. Първо Венци Гюзелев откри резултата в 20-ата минута, а Сава Савов удвои преднината на Созопол в 42-ата. Десет минути след почивката небесносините вкараха трети гол, дело отново на Венцислав Гюзелев.

Последваха силни минути за пловдивчани, като щурмът им доведе само до две попадения в противниковата врата, но за нещо повече времето не стигна.

Илиян Йорданов намали преднината на домакините в 67-ата минута, а влезлият на смяна Александър Праматаров се разписа за окончателното 3:2.

По този начин възпитаниците на треньора Николай Димитров останаха с актив от 30 точки на 7-ото място във временното класиране. Отборът на Созопол запази 11-ата си позиция, но вече с 22 точки.

Созопол: Стамен Бояджиев, Диян Молдованов, Атанас Ташолов, Георги Радев, Димитър Жеков, Борис Тютюков, Яни Николов, Михаел Орачев, Сава Савов, Борислав Будинов, Венцислав Гюзелев.

МарицаИлия Николов, Ангел Грънчов, Димитър Аврамов, Мартин Газиев, Симеон Вешев, Сами Мехмедов, Янко Ангелов, Айкут ЯнъковВалери Домовчийски, Веселин Марчев, Мариян Тонев.