Созопол с тежка загуба от Черно море
Автор: Стойчо Генов 17:28 / 09.02.2022Коментари (0)620
Отборът на Созопол записа тежко поражение в контролните срещи от зимната си подготовка. Втородивизионният тим загуби с 0:4 гостуването си на Черно море на стадион “Тича" във Варна.

Матиас Курьор реализира за 1:0 в 36-ата минута, Велислав Василев в 47-ата покачи на 2:0, за 3:0 вкара Родриго Вилела в 84-ата минута, а в 89-ата Пабло Гарсия оформи крайното 4:0 от дузпа.

В 44-ата минута бившият футболист на “моряците" в състава на Созопол Георги Радев получи два поредни жълти картона и бе изгонен. Неговото място обаче бе заето от Петър Кюмурджиев.

В 47-ата минута Черно море поведе с 2:0. Сула получи топката в наказателното поле, задържа я и пусна прецизен пас към Велислав Василев, който от близо не сгреши – 2:0.

В 64-ата минута Сула отправи бомбен удар от дистанция, стражът на Созопол изби, топката попадна в Курьор, който опита с гръб да се завърти и да вкара, но вратарят отново записа добра намеса.

Веднага след това Вилела от близо стреля, но над вратата. В 72-рата минута отново той бе изведен отляво, нахлу в наказателното поле и отправи удар по диагонала, но топката премина в опасна близост до страничната греда. В 84-ата минута Вилела вкара за 3:0.

В 89-ата минута Велислав Василев бе съборен в наказателното поле, а Пабло Гарсия вкара за 4:0. Веднага след това червен картон от състава на гостите получи Димов.