Нефтохимик разби с 5:0 Черноломец в контрола
Автор: Екип Burgas24.bg 17:44 / 20.02.2010Коментари (1)2367
© Plovdiv24.bg
Милен Георгиев вкара първия гол в мача
Нефтохимик записа лесна разгромна победа над Черноломец Попово в контрола, която бе уговорена за запълване на паузата, която "шейховете" получиха на старта на пролетния дял от шампионата във "В" група. "Зелените" трябваше да играят с Хасково, но съперникът им се отказа от участие в групата и Нефтохимик стартира със служебна победа 3:0 пролетния дял.

В съботната проверка с Черноломец в Камено "шейховете" бяха категорично по-добрия тим и още до почивката водеха с 4:0. Резултатът откри Милен Георгиев, два гола добави Милен Христов, а 4:0 стана след разбъркване и рикошет в тялото на играч на Попово. През второто полувреме падна само един гол, като крайното 5:0 оформи Грозев.

"Теренът не бе особено добър за игра, но в сравнение с останалите в околността след дъждовете бе перфектен. Като цяло контролата бе добра подготовка за старта на шампионата. Добре е че завършихме и без контузени играчи", това заяви специално за Burgas24.bg изпълнителният директор на "шейховте" Благомир Митрев.

Нефтохимик стартира официално пролетния дял с мач срещу един от лидерите Равда в неделя от 14:30. След наводненията в целия бургаски район обаче теренът в Долно Езерово е подгизнал и може да не е готов за игра до 28-и. Ръководството ще се опита да уреди за дербито терена в Поморие, ако е свободен.