Пропуски лишиха "Акулите" от победа срещу Хит (Горица)
Автор: Екип Burgas24.bg 22:07 / 05.07.2008Коментари (0)1456
"Черноморец - Бургас" завърши 1:1 със словенския Хит (Горица), в първи двубой от турнира Интертото. Бургазлии бяха по-класния и активен отбор на терена на националния стадион "Васил Левски", но множество фрапантни пропуски ги лишиха от победата.

"Акулите" започнаха по-добре двубоя. Още до десетата минута Леандро създаде две опасности пред вратата на гостите от ХИТ Горица, но не успя да реализира.

След това в 11-та и 13-та минути Шенер Рамзи на два пъти имаше възможност да порази вратата на гостите, след центрирания, но пропусна.

В 15-та минута бе и първата чиста голова опасност, пропиляна от "Черноморец Бургас". Дуду бе оставен непокрит в наказателното поле, но от непосредствена близост не успя да открие резултата.

До края на полувремето момчетата на Херо имаха още няколко възможности за гол, но и тях поропиляха с лека ръка.

След почивката отново по-активния отбор на терена бе българският, но противно на очакванията гостите поведоха в резултата. В 56-та минута Милан Остерч отбеляза за 0:1, след асистенция на Рехач.

"Акулите" се вдигнаха на щурм, но успяха да захапят само веднъж своя съперник. В 62-та минута новото попълнение Мишел успя да засече топката с глава, след изстрел на Ванчо Траянов.

Гостите останаха и с човек по-малко, след като червен картон за игра с ръка извън наказателното поле получи вратарят им Шимчич, но множеството пропуски до края лишиха "Черноморец - Бургас" от победата.