Спортните новини: Днес (2) | Вчера (1)
Черноморец падна с 0:3 от Грасхопърс
Автор: Екип Burgas24.bg 20:45 / 19.07.2008Коментари (0)1220
Отборът на Грасхопър победи с 3:0 Черноморец в мача помежду им от третия кръг за Интертото. Срещата се игра на стадион "Лецигрунд" в Цюрих пред 3000 зрители, а главен съдия на срещата е Дамиен Леденту (Франция). Попаденията паднаха през първото и в последните 10 минути на второто полувреме. Голмайстори станаха Салатич (21 мин.), Сарате (41 мин.) и Шабанич (80 мин.), който се появи като смяна през втората част.

Първото полувреме започна добре за Черноморец, който в 12-та минута имаха шанс да поведат в резултата, но Мишел стреля във вратаря Якупович. След това последва спад в играта на момчетата на Димитър Димитров. Грасхопър се възползва от това и поведе в резултата. Попадението падна в 21-та минута, а негов автор стана Салатич. Той се разписа след центриране на Сарате и грешка на вратаря на Черноморец. Второто попадение падна в края на полувремето. В 43-та минута се разписа Сарате, който асистира за първия гол. Отлична негова солова акция удвои преднината на Грасхопър. Малко след това Черноморец направи опасна контраатака, но защитата на швейцарците се справи със ситуацията.

Второто полувреме започна с атака на Черноморец. При флангова атака на Дянков той бе фаулиран, но след наказателния удар не последва опасност за вратаря на домакините Якупович. След това настъпиха минутите на Грасхопър. В рамките само на 2 минути те създадоха 2 голови положения. Първо в 54-та минута Ясин отправи много хубав, който Стоянов спаси. След това в 56-та минута Бобадия бе оставен сан срещу Стоянов, но българският вратар отново спаси. След този натиск отново бе ред на Черноморец да атакува. Траянов опита удар, но той бе спасен от Якупович. В 70-та минута Шабанович имаше шанс да отбележи, но не уцели рамката на вратата. Малко по-късно Дуду стреля с глава, но вратаря на Грасхопър спаси. Нещата на терена се узпокоиха до 80-та минута, когато Грасхопър направи преднината си класическа. Попадението отбеляза Шабанич, който се появи през второто полувреме. Той се разписа в 80-та минута двойно подаване с Риналдо. В заключителните минути на срещата Черноморец изпусна 2 удобни положения за гол. Първо Дуду пропусна в 90-та минута, а малко след него и Любенов, който се появи като смяна през втората част, също не успя да се разпише.

Стартови състави:
Черноморец: 33. Стоянов, 7. Трайков, 5. Кръстев, 16. Ковачев, 24. Ремзи, 2. Дянков, 15. Траянов, 23. Мишел Платини, 28. Дуду, 11. Леандро, 6. Караканов.
Грасхопър: 1. Якупувич, 25. Раул Бобадия, 9. Гонсало Сарате, 35. Салатич, 2. Фостер, 4. Валори, 5. Кулина, 6. Смилянич (к), 7. Туре, 8. Лулич, 11. Ясин.

Източник: Агенция "Фокус"