Невероятен Черноморец мина през Горица с 2:0 по пътя към УЕФА
Автор: Екип Burgas24.bg 23:06 / 12.07.2008Коментари (0)1463
Мишел отбеляза второто си попадение за "акулите" в Интертото и на практитка класира бургазлии напред.
След невероятно представяне Черноморец-Бургас победи с 0:2 като гост Хит (Горица) и се класира за следващия кръг на турнира Интертото, който е стъпало към турнира за купата на УЕФА. След неприятно равенство 1:1 в България, предимството бе на страната на домакините от Горица, но Херо изнесе тактически урок на своя опонент, а играчите на Черноморец изиграха много добър двубой. Техните усилия бяха възнаградени с добър резултат, който ги доближи до втория по популярност евротурнир.

Срещата започнаха с очакван домакински натиск. Домакините имаха възможност да открият резултата още в 4-та минута и още повече да утежнят задачата на "акулите". Демирович стреля, ударът му бе отразен от Стоянов, а при добавката Острец прати топката в аут.

След първоначалните минути на домакински натиск възпитаниците на Херо се окопитиха и започнаха да изнасят своето тактическо представление. "Акулите" взеха центъра на терена и на свой ред започнаха да организират атаки към вратата на домакините от Хит. До края на полувремето изгодни положения за гол пропуснаха Мишел, Николай Кръстев и Ванчо Траянов.

"Акулите" нанесоха своя удар след почивката. 10 минути след подновяването на играта Кръстев бе съборен в наказателното поле на домакините. Шенер Ремзи реализира хлъднокръвно отсъдената дузпа и даде преднина на бургазлии.

Домакините се втурнаха да обръщат резултата, което позволи на "акулите" да организират няколко опасни контратаки и да нанесат своя втори и решителен удар в двубоя. 5 минути преди края Мишел се превърна в герой за бургазлии, след като отбеляза второто си попадение в два мача срещу Хит (Горица).