Спортните новини: Днес (0) | Вчера (3)
"Лъвчетата" загряват за Австрия, днес имат закрита тренировка на ст. "Черноморец"
Автор: Екип Burgas24.bg 12:11 / 11.05.2015Коментари (0)1624
Европейското първенство по футбол за юноши до 17 години, на което домакини са Бургас, Созопол, Сливен и Стара Загора, навлиза в решителната си фаза за определяне на 8-те отбора четвъртфиналисти.

Националният тим на България няма да е между тях, след двете поредни загуби от Хърватия с 0:2 и от Испания с 1:2 в група "А". Вторият мач на нашите се игра пред рекордните 10 000 зрители на бургаския стадион "Лазур".

Последната среща на младите ни надежди, която е най-вече за престиж, е утре /вторник/ от 17 часа на "Арена Созопол" срещу тима на Австрия.

В неделя наставникът Александър Димитров проведе релаксираща тренировка на "лъвчетата". Днес от 17 часа е последното занимание преди двубоя с Австрия. То ще се проведе на стадион "Черноморец". Тренировката ще бъде закрита.

При победа срещу Австрия отборът на България ще заеме престижното трето място в своята група. На обратния полюс са австрийците, които при успех с 2:0 или повече срещу нашите и загуба на Испания от Хърватия ще се класират за четвъртфиналите. Хърватите вече си осигуриха това право. Испания и Хърватия играят утре също от 17 часа на стадион "Хаджи Димитър" в Сливен.