Младите лъвчета приключиха Евро 2015 с достойно представяне и първа точка
Автор: Екип Burgas24.bg 19:14 / 12.05.2015Коментари (0)1973
Националният отбор на България U17 приключи достойно участието си на Евро 2015, предаде репортер на Burgas24.bg. Малките лъвчета направиха 1:1 с тима на Австрия в последен мач от група "А", който се игра пред около 3000 зрители на "Арена Созопол".
Точката обаче не стигна на нашите, които наредиха две загуби от Испания и Хърватия.

Тони Йорданов имаше шанс да открие в 16-ата минута, но ударът му мина встрани от врата. Четири минути по-късно Димитър Шейтанов трябваше да избива силен удар на Ловрич. Йосков се откъсна в 29-ата минута от защитата на австрийците след дълго извеждащо подаване, но останал очи в очи с Ехман се забави и бе настигнат от защитниците.

Австрийците откриха резултата в 34-ата минута с гол на Оливер Филип, който стреля почти от голлинията. В 43-ата минута Йорданов с хубав удар от въздуха възстанови равенството. Нападателят на Литекс бе изведен с прехвърлящо подаване на Ковачев и мигновенно прати топката в мрежата. В 53-ата минута Стаматов проби отляво и центрира на главата на Йорданов, който удар горната греда. При добавката Георги Русев от един метър стреля високо над вратата.

АВСТРИЯ -БЪЛГАРИЯ 1:1
1:0 Филип (34)
1:1 Йорданов (43)

България: 12. Димитър Шейтанов, 2. Димитър Савов, 5. Кристиян Славов, Петко Христов, 14.Матео Стаматов, 8.Георги Янев (53 - 4. Радослав Димитров), 17.Павел Головодов, 11. Светослав Ковачев (78-13. Асен Чандъров), 18.Тонислав Йорданов, 9.Валентин Йосков, 6. Георги Русев (59 - 10.Илиян Стефанов)

Австрия: 1. Фабиан Ехман, 7. Албин Рамадани, 8. Кевин Дансо (62 - 11. Даниел Хоутцингер), 9. Орнел Якупович, 12.Оливер Филип 15. Пол Саханек, 13. Анес Омерович, 14. Максимилиан Вьобер, 16. Ян Хелиман, 18. Флориан Прирш (79-17. Никлас Кьобл), 20. Санди Ловрич (72 - 19.Патрик Шмит)

Жълти картони: Головодов
СЪДИЯ: Данил Груич (Сърбия)
СТАДИОН: "Арена Созопол", 3000 зрители