Завързан полуфинал на стадион "Лазур" днес
Автор: Екип Burgas24.bg 11:48 / 19.05.2015Коментари (0)2119
Белгия и Франция ще излъчат първият кандидат за титлата на Евро 2015
Завързан полуфинален мач от Европейското първенство за юноши до 17 години днес очакват футболните специалисти и запалянковци. Младите надежди на Белгия и Франция ще излъчат първия кандидат за шампионската титла на Евро 2015. Двубоят е от 16:00 часа на стадион "Лазур". Другата полуфинална двойка е Германия - Русия. Двата тима се срещат също днес, но от 19:00 часа на стадион "Берое" в Стара Загора. Срещите са от две полувремена по 40 минути. При равенство в редовното време директно се изпълняват дузпи до излъчване на крайния победител.

Бургазлии, гостите на града, както и хората от региона ще имат привилегията да наблюдават на живо два колоритни състава днес.

Ето пътя на двата съперника, които достигнаха до тази полуфинална фаза на Евро 2015:

Белгия зае второ място в група "B" с актив от 6 точки. Отборът постигна две победи и допусна една загуба. На старта белгийците паднаха с 0:2 от Германия на стадион "Лазур", но определено могат да съжаляват за пропуските си през първото полувреме, включително и изстрел в гредата. Във втория си мач Белгия разби Чехия с класическото 3:0 /с два гола на нападателя на английския "Тотнъм" Исмаил Азауи/, а в третата среща надделяха над Словения с 1:0 с попадение пак на Азауи. На четвъртфинал на стадион "Лазур" белгийците отстраниха един от фаворитите Хърватия, след 1:1 в редовното време и 5:3 при дузпите.

Селекцията на Франция демонстрира супер класа досега и даде сериозна заявка за шампионската титла.

Младите "петли" бяха безкомпромисни в своята група "С", като биха последователно връстниците си от Шотландия с 5:0, Русия с 1:0 и Гърция също с 1:0. Вратарят на Франция Лука Зидан, който е син на легендата Зинедин Зидан, запази мрежата си суха и на четвъртфинала срещу Италия. Този двубой завърши 3:0.

Да припомним, че победителите от двата мача днес ще спорят на финала, който е на 22 май /петък/ от 20:00 часа на стадион "Лазур". Час преди това ще започне атрактивна церемония по закриване на Евро 2015.

При всички случаи, който и от четирите отбора полуфиналисти стигне до мача на истината в петък, ще станем свидетели на двубой между гиганти, в който играят бъдещите големи звезди на европейския футбол.

Екстрата да ги гледат на живо ще имат само 18 000 зрители, дошли в петъчната вечер на бургаския стадион "Лазур".

А присъствието на президента на УЕФА Мишел Платини е допълнителен бонус, който не бива да бъде пропуснат от привържениците на футбола у нас.