Спортните новини: Днес (3) | Вчера (2)
Марица излъга Нефтохимик с дузпа
Автор: Екип Burgas24.bg 20:16 / 18.03.2018Коментари (0)10466
© ФК Марица
Марица победи гостуващия тим на Нефтохимик с 1:0 в мач от 21-ия кръг на Втора лига, който се игра на стадион "Марица". Преди началото на двубоя се изсипа проливен дъжд, който спря, когато двата отбора и всички присъстващи на стадиона почетоха паметта на юношата на жълто-сините Станимир Стоянов, който почина на 16-годишна възраст.

В 36-ата минута Димитър Юруков проби самостоятелно в наказателното поле, преминавайки през петима защитници, но бе съборен. Съдията Димитър Михайлов отсъди дузпа, която Венцислав Гюзелев реализира за 1:0.

В началото на втората част гостите се опитаха да променят негативния за тях резултат. В 57-ата минута Цветомир Цонков нацели греда, а след това удар на Мариян Димитров бе спасен от стража на “жълто-сините" Илия Николов.

Малко по-късно, след центриране и отклонена топка, гостите имаха претенции, че топката е преминала голлинията, но съдията категорично посочи, че това не е така.

© ФК Марица
В 77-та минута влезлият като смяна преди минути Рангел Игнатов бе чудесно изведен по фланга, той напредна и центрира към връхлитащия Венцислав Гюзелев, но той не успя да завърши сам срещу вратаря на гостите Ферди Мюмюнов.

Така Марица има вече актив от 28 точки и заема 8-ата позиция. Следва пауза в първенството, в която Марица ще изиграе контролна среща със състава на Ботев в петък.

Марица: Илия Николов, Мирослав Пушкаров, Костадин Дяков, Атанас Ташолов, Йордан Христов, Петър Чалъков (Борислав Караматев 83 мин.), Джунейт Яшар, Николай Колев, Димитър Юруков, Свилен Щерев (Рангел Игнатов 74 мин.), Венцислав Гюзелев (Георги Георгиев 89 мин.).

Нефтохимик: Ферди Мюмюнов, Даниел Стаматов (Стивън Славков 57 мин.),, Станислав Жеков, Димитър Тодоров (Стойко Иванов 75 мин.), Кирил Личев (Даниел Стоянов 51 мин.),, Мариян Димитров, Симеон Русев, Стоян Калев, Цветомир Цонков, Цветан Филипов, Кристиян Парашкевов.