Черноморец влезе в Топ 3 след нова разгромна победа
Автор: Стойчо Генов 09:57 / 28.09.2020Коментари (0)1282
©
Черноморец (Бургас) победи убедително като домакин Верея с 4:0, записвайки 6-та победа от началото на кампанията. Мачът на стадион "Черноморец" бе от 8-ия кръг на Трета лига - Югоизточна група. Със спечелените 3 точки възпитаниците на Слави Костенски вече заемат третото място във временното класиране, само на 3 точки от лидера Загорец и с равни с втория – Гигант (Съединение).

В началните минути на срещата домакините бяха по-настоятелният тим на терена, създавайки няколко опасни ситуации пред противниковата врата от игра, както и от статични положения. Точно след такова падна и голът за Черноморец още в 11-та минута на срещата, след като Нуретин Пюскюлю изпрати топката в мрежата с удар с глава.

След като инкасираха гол, играчите на Верея удариха греда в най-опасната си и единствена ситуация.

Малко преди края на първото полувреме Черноморец пропусна две страхотни възможности да удвои аванса си. В 42-та минута Милен Танев отправи директен удар от статично положение, но той бе отразен от Димитър Александров. Така двата тима се оттеглиха при 1:0 на полувремето.

В началото на второто полувреме “акулите" пресираха съперника си дълбоко в неговата половина. Те създадоха няколко добри положения пред противниковата врата, които обаче не доведоха до гол.

В 63-та минута Черноморец все пак удвои преднината си след чудесен удар от въздуха на Милен Танев, след центриране на Стоян Мантаров.

3 минути по-късно и влезлият от скамейката с началото на второто полувреме Симеон Русев се разписа за Черноморец, оформяйки класическото 3:0 в полза на “акулите".

В 83-та минута Черноморец получи нова прекрасна възможност след игра с ръка на футболист на Верея извън наказателното поле, но топката уцели гредата.

В 90-та минута Черноморец оформи крайния резултат – 4:0 в своя полза, след гол на Мариян Тонев.