Черноморец с минимална загуба от претендент за Първа лига
Автор: Стойчо Генов 11:45 / 29.06.2020Коментари (0)1659
©
Пирин (Благоевград) постигна победа с 1:0 над третодивизионния Черноморец (Бургас) във втората си приятелска среща от подготвителния лагер в Албена. Двубоят се проведе на Терен 3 във футболната база на курортния комплекс.

Срещата започна с удар към благоевградската врата, но стражът Исмет Кисьо направи спасяване срещу Парушев. Единственият гол в мача падна в 4-ата минута, когато Спас Георгиев изведе Александър Дюлгеров и той намери на удобна позиция Димитър Алексиев, който не сгреши отблизо за 1:0.

В 6-ата минута вратарят на Черноморец Теменлиев улови топката след удар на Асен Либяховски. В 19-ата минута Спас Георгиев бе изведен на чиста позиция отдясно срещу стража от Иван Тасев, но стреля покрай вратата.

Три минути по-късно Алексиев можеше да удвои преднината на Пирин, но не намери добре топката след отлично центриране на Конър Хендерсън от свободен удар. В последната минута на полувремето Кисьо спаси изстрел на Парушев от пряк свободен удар.

В 53-та минута Кисьо отрази с плонж мощен удар от разстояние на Мустафа.

Пет минути по-късно Владислав Златинов щеше да покачи резултата на 2:0, но изстрелът му от пряк свободен удар бе отразен от стража на Черноморец. Шест минути по-късно Златинов засече центриране на Преслав Йорданов отдясно и стреля атрактивно, но вратарят на "акулите“ се намеси решаващо.

В 86-ата минута Николай Бодуров изведе Джон Аийна по десния фланг, той пусна успореден пас в наказателното поле, но Преслав Йорданов се размина на сантиметри с топката.