"Акулите" с уникален обрат за 10 минути, остават на върха в Трета лига
Автор: Стойчо Генов 16:23 / 09.11.2020Коментари (0)1711
©
Черноморец (Бургас) успя да победи у дома амбициозния новак в Югоизточната Трета лига - ФК Извор /Горски Извор/. Срещата бе от 14-ия кръг и завърши с победа на домакините – 2:1.

Лидерът на Югоизток влезе по-добре в мача, но така и не успя да вкара гол преди почивката. Едва в края на полувремето, Милен Танев и Нуретин Пюскюлю отправиха опасни удари.

След час игра Жулиен Парушев засече центриране  във вратарското поле, но  стреля до дясната греда.

След още 7 минути Христо Христов обаче реализира отблизо за гостите и Извор поведе.

За пореден път обаче драмата на стадиона в Бургас бе в заключителните 10 минути. Най-напред голмайсторът на Извор получи втори жълт картон от рефера Мустафа Шефкет от Кърджали. В 83-ата минута  Мустафа Мустафа, след корнер и добавка отблизо изравни.

Минута преди края Милен Танев с глава заби победния гол за домакините. Така акулите остават на върха на Югоизток с актив от 35 точки.