Черноморец навакса изоставане от 0:2 в дербито срещу Марица, запази първото място
Автор: Стойчо Генов 21:55 / 02.04.2021Коментари (0)1827
© ФК Марица
Черноморец (Бургас) изоставаше 0:2 срещу Марица (Пловдив), но въпреки това успя да стигне до 2:2 в дербито на Трета лига - Югоизточна група между първия и втория във временното класиране, което се игра в Бургас. По този начин "акулите" удържаха лидерската си позиция във временното класиране. Домакините можеха да стигнат и до пълен обрат, но късметът им избяга, тъй като два пъти удариха гредите на противниковата врата.

Марица започна отлично срещата и още в 5-ата минута откри резултата. Апостол Попов засече с глава отлично центриране от корнер на Александър Праматаров за 0:1.

Малко по-късно се стигна до разбъркване в наказателното поле след нов корнер, а в друга ситуация Олджай Алиев се откъсна сам срещу вратаря и подаде на свой съотборник, но той беше успешно блокиран. Пловдивчани пропуснаха още веднъж, след като вратарят на Черноморец спаси силен удар на Димитър Юруков.

В 24-ата минута Милен Танев с удар от 30 метра нацели напречната греда на вратата на Илия Николов.

В 30-ата минута Олджай Алиев посрещна висока топка от Илия Николов, напредна по фланга и сам срещу вратаря отбеляза технично за 0:2.

Само две минути по-късно домакините намалиха. Мариян Иванов реализира от много малък ъгъл пред погледа на Илия Николов след рикошет в Апостол Попов за 1:2.

В 61-ата минута Стоян Мантаров изравни резултата с добавка, след като преди това Илия Николов се намеси при удар и изби.

В 70-ата минута Мариян Иванов излезе сам срещу вратаря Илия Николов и стреля, но топката срещна гредата.

В 77-та минута бе отменен гол на Марица заради засада.

Така Марица остана на второто място с 53 точки, колкото има и лидера Черноморец. Трети с 52 точки е Загорец. Пловдивчани са с мач по-малко, а тимът от Бургас и този от Нова Загора с два мача по-малко. В следващия кръг Марица е домакин на ОФК Карнобат. Срещата е на 7 април от 17 часа на стадион "Марица" в Пловдив.

ЧЕРНОМОРЕЦ: Мартин Шейтанов, Стоян Кижев, Стоян Вергиев, Нуретин Пюскюлю, Стоян Мантаров ©, Мустафа Мустафа, Жулиен Парушев, Милен Танев, Антон Узунов, Стоян Вълчев, Мариян Тонев. РЕЗЕРВИ: Мартин Теменлиев, Любомир Божинов, Стилиян Станчев, Валентин Иванов, Мирослав Радев, Онур Чолак, Даниел Димитров. Треньор: Галин Георгиев

МАРИЦА: Илия Николов, Величко Величков, Апостол Попов, Даниел Спасов, Димитър Аврамов, Христо Янчев ©, Милен Танчев, Мартин Анастасов (Петър Шопов), Димитър Юруков (Георги Георгиев), Олджай Алиев, Александър Праматаров (Сами Мехмедов). Треньор: Николай Димитров