Спортните новини: Днес (2) | Вчера (0)
Черноморец продължи победния си ход с класика срещу Хасково
Автор: Стойчо Генов 11:11 / 05.05.2021Коментари (1)1461
©
Черноморец продължава похода си към Втора лига. "Акулите“ останаха лидери във временното класиране на Трета лига – Югоизточна група с точка преднина пред втория в класирането Марица. Бургазлии се наложиха на своя стадион с 3:0 над Хасково в среща от 29-ия кръг на първенството.

Интригата в мача се задържа само в първите 30 минути. Точно след половин час игра Нуретин Пюскюлю откри резултата с глава след центриране от фаул.

Мариян Тонев в 42-ата минута вкара втори гол при бърза контраатака. Жулиен Парушев изведе Милен Танев. Последният нахлу в наказателното поле и с успореден пас намери на празна врата Мариян Тонев, който не сгреши за 2:0.

Стоян Вълчев в 54-ата минута направи резултата класически след чудесна триходова атака.

След час игра Мариян Тонев отправи прекрасен прехвърляше удар пред наказателното поле. Топката обаче срещна напречната греда.