"Акулите" напуснаха безславно турнира за Купата на България
Автор: Екип Burgas24.bg 18:29 / 25.11.2009Коментари (19)2682
"Черноморец Бургас" загуби у дома с 0:2 от Черно Море и напусна турнира за Купата на България още в първия си мач без да остави някаква следа в тазгодишното издание. И двете попадения паднаха в края на полувремената - първо в 45-ата минута се разписа Борносузов, а после в 90-ата Маркес. "Акулите" имаха няколко възможности да вкарат гол, но не успяха да ги реализират. Варненци се защитаваха изключително добре и повечето удари към вратата на Пиргов бяха от далечно разстояние. Най-близко до гола бе Матиас Морис в 24-ата минута, когато ударът му с глава срещна напречната греда на Черно Море. Няколко м
инути преди това Димов от гостите също бе ударил греда, но на вратата, пазена от Паскал Борел.

Първото попадение падна при последната по-интересна ситуация преди почивката. Тогава Борносузов стреля от пряк свободен удар, топката рикошира в стената и излъга Паскал Борел. Голът позволи на "моряците" да се затворят и да не позволяват на Черноморец Бургас да организира опасни атаки. Така резултатът през цялото второ полувреме се запази 0:1 и дори вместо "акулите" да изравнят, те пуснаха нов гол в последните секунди. Маркес от Черно Море направи самостоятелен пробив и вкара втория гол в мача.