Спортните новини: Днес (0) | Вчера (2)
"Черноморец - Поморие" призовава към активна зрителска подкрепа
Автор: Екип Burgas24.bg 11:10 / 10.12.2009Коментари (1)1811
©
От ръководството на „Черноморец - Поморие" отправиха призив за активна зрителска подкрепа в последния мач за годината срещу „Ботев" /Враца/. Двата отбора се изправят един срещу друг в събота /12 декември/ от 13 ч на стадиона в Поморие в 1/8-финал от турнира за купата на България „Форд Мото Пфое". Билетите за вход ще струват по 2 лв.

Възпитаниците на старши треньора Петър Хубчев излизат пред публиката в градчето на 20 км от Бургас едва за пети път от началото на сезона. В три от срещите си за първенство отборът, заел пето място в есенното класиране на Източна „Б" група, изтърпяваше наказание с лишаване от домакинство, а дербито със съседите от „Несебър" се игра на стадион „Лазур".

Показателно беше, че от мач на мач броят на хората по трибуните в Поморие се увеличаваше, защото младата чета на Хубчев изнася добри продукции. В клуба се надяват тенденцията към покачване на зрителския интерес да се запази и тази събота срещу „Ботев".

С присъствието си на 1/8-финалите тимът от Поморие вече записа исторически успех, защото никога досега не е достигал до тази фаза за купата на България. Амбициите на ръководство, треньорски щаб и футболисти са насочени към още по-голямо постижение с класиране сред 8-те участника на ¼-финалите.

Досега в турнира поморийските „акули" елиминираха като домакини „Ботев" /Криводол/ с 1:0 след продължения и „Дунав" с 3:0. Съботният противник от Враца е шести в есенното класиране на Западна „Б" група. На своя стадион „Ботев" отстрани за купата последователно „Спартак" /Вн/ с 2:0 и „Черноморец" /Бч/ със същия резултат.