Спортните новини: Днес (2) | Вчера (3)
Черноморец Поморие стигна полуфинал за Купата на България!
Автор: Екип Burgas24.bg 17:52 / 31.03.2010Коментари (22)2818
Невероятен за историята на Поморие успех постигна футболния Черноморец днес. Футболистите на Петър Хубчев победиха с 2:0 хитът на "А" група и борещ се за Европейските турнири Миньор Перник. Мачът бе равностоен, но поморийските "акули" бяха по-концентрирани в завършващата фаза в офанзивен план, а в защита вратарят Янко Георгиев се превърна в герой, като спаси няколко трудни положения. На няколко пъти близо до гола бе Иванович, но талантливия страж отчая нападателя с намесите си. Така малко след почивката - в 56-ата минута Яни Пехливанов бе изведен срещу познатия на бургаската публика Иван Чворович и го преодоля за 1:0 за Поморие. При идентична ситуация в 88-ата минута Живко Петков вкара втори гол за поморийските "акули". В края на мача разбеснялата се публика на Миньор Перник пък започна да хвърля бомбички и димки по терена и предизвика масово сбиване, като потрошиха множество седалки и ги хвърлиха по терена.