Само дребни детайли са останали за изглаждане, преди договорът на Даксон Да Силва с „Черноморец-Бургас" да бъде обявен като факт. Това съобщи мениджърът Красимир Балъков, който заяви интерес за привличането на бразилеца от „Локомотив" /Пд/ още миналата пролет. „Трансферната сума си остава в кухнята. Едно обаче е сигурно - ние като подпишем договори, ги спазваме", отсече Бала. Той призна и за интерес към защитника Иво Иванов, за когото се водят разговори с ръководството на „Берое", но все още няма нищо сигурно. Мениджърът не съобщи други желани имена, но уточни, че в списъка за селекция не попадат играчи на „Левски", ЦСКА и „Литекс". Евентуалните нови попълнения са както от родния пазар, така и чужденци. Французинът Джон Глеле, който беше две седмици на проби, си е заминал за родината, но вариантът да бъде привлечен все още не е отпаднал.
„През зимата не е подходящо да се правят масивни покупки. Имаме набелязани футболисти за отделни позиции. Ако ги привлечем - добре, ако не - ще се опитаме да го сторим през лятото", каза Балъков. Той посочи, че някои от желаните качествени попълнения се дърпали заради изкуствения терен на стадион „Лазур". Затова тази зима тревата ще бъде подменена с естествена, а изкуствената ще бъде преместена на кампуса „Гнездо на акули".
След като прекара 6 месеца под наем в „Локо" /Пд/, от зимата в „Черноморец" се завръща Георги Божилов. Сега се търси отбор, на който да бъде даден под наем вратарят Владислав Стоянов, който е твърда резерва на германеца Паскал Борел. „Акулите" искат вратарят да играе редовно и да се развива, но държат да запазят правата си над него. При тази ситуация се работи по привличането на нов вратар.
Запитвания от чужбина има за Александър Стоимирович и Дуду, но Балъков определи интереса като повърхностен. Предвижда се сърбинът пак да бъде изпратен на проби в „Шалке 04", където се понрави на мениджъра Феликс Магат по време на престоя си през септември, но получи нелепа контузия. Бразилецът пък влязъл в полезренението на клубове от Германия и Турция.
В седмицата след мача с ЦСКА Балъков и изпълнителният директор Фреди Бобич ще решат с кои футболисти „Черноморец" ще бъде готов да се раздели на полусезона.
Зареждане ...

16:26 / 03.12.2009
1863












blue city
на 06.12.2009 г.
Недисциплиниран ,но необходим трябва ни добър халф ,а той е точно такъв и с ощеч1-2 по силни играчи и ще подобрим нивото през пролетта.
sid
на 04.12.2009 г.
Тъй като много от близо следите нашите теми ,не ви ли напомня за сценарият на Селския , спиране на плащанията , разпродажба на отбора , и тотална незаинтересованост и некомпетентност по футболните въпроси.За това момчета не чакайте че борбата ще е дълга!
blue city
на 04.12.2009 г.
И аз съм за Владо точно обратното трябва да стане да търсят отбор на Борел,а Владо титуляр.То се вижда какви детски грешки прави германеца.
BadVAN
на 03.12.2009 г.
Старият КЛАКСОН майна хаха ЕВOЛИРА. От смърф в В АКУЛА :DDD Дори прескочи и нивото "Татко смърф и Смърфиета" Директно на АКУЛА серизен напредък в йерархията :D:D:D.
monsha
на 03.12.2009 г.
Дакито никога няма да е така наречената ''Акула'',винаги ще е един от нас,независимо къде е ... ба*ти тъпото ще е без него!...Галке,к**во,УМРИ!Съсипва ни малко по малко!
Pedku
на 03.12.2009 г.
кораба потъва,цацата бяга.
Чорбароубиец Антитурков
на 03.12.2009 г.
С тоя недисциплиниран мангал си взимате таралеж в гащите, беше закъснял със седмици да се прибере в Пловдив, щото "го ухапало куче в Бръзил"... Освен това не е Кака, нито дори Платини, бие едни яки далечни тупалки и нищо кой знае какво друго.
trai4opolkovnika
на 03.12.2009 г.
успех на даксон и все пак ако не спре с тези номера никой няма да го търпи колкото и добър да е той.......... такива футболисти се надъхват от публиката при акулите ще му е трудно
FORZA LOKO
на 03.12.2009 г.
галке броени дни ти остават след това ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ ще се завърне там където беше преди няколко години а ако до 21 не си напуснала отбора тогава по добре напускай страната иначе УСПЕХ НА ДАКСОН
Коментарите са на публикуващите ги. Burgas24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.