Спортните новини: Днес (4) | Вчера (2)
Локо Бургас тресна Камено, Джамбазов пак блести с хеттрик
Автор: Екип Burgas24.bg 15:35 / 06.11.2016Коментари (1)2154
©
Локомотив Бургас победи с 5:2 като гост отбора на Камено. Мачът за "железничарите" започна ударно и още в първите минути Емил Димитров можеше да се разпише при опит за странична ножица, но вратарят на домакините изби в ъглов удар.

В 12-тата минута извеждащ пас откри Джамбазов на скорост, който необезпокояван даде аванс на "Локомотив". В 25-тата минута лошо изчистена топка от играч в жълто-черно бе мигновено върната с глава от Нино Лечев към непокрития Костадин Джамбазов и оставайки сам срещу вратаря, асът на Локомотив покачи на 0:2. В края на първото полувреме отборът на Камено получи право да изпълни дузпа, но стражът на бургазлии отрази удара от бялата точка.

Три минути след началото на второто полувреме Иван Тодоров покачи преднината на "железничарите" на 3:0. В 51-та минута машинистът на бургаския Локомотив записа своя трети хеттрик за сезона, след като бе изведен сам срещу вратаря и с красив прехвърлящ удар направи резултата 4:0 за гостите. След четвъртия гол играчите в черно-бяло намалиха темпото и допуснаха два бързи гола в своята врата между 65-та и 68-ма минута.

В 75-тата минута влезлият като резерва Ивайло Нейчев имаше възможност да увеличи аванса на Локомотив, но ударът му мина над вратата. В края на двубоя, Благо Митрев освобождавайки се на стрелкова позиция бе съборен в наказателното поле и впоследствие сам реализира отсъдената дузпа, оформяйки крайното 5:2.