Спортните новини: Днес (4) | Вчера (2)
Браво, шампиони! Локо Бургас тресна Вихър Айтос и е недостижим на върха
Автор: Екип Burgas24.bg 11:19 / 22.05.2017Коментари (2)3522
© Локо Бургас
ФК Локомотив (Бургас) е новият шампион на "А" ОФГ-Бургас за сезон 2016/2017. Бургас има своя първенец кръг преди края на областното първенство, след като "железничарите" спечелиха дербито срещу Вихър (Айтос) с 3:1 на своя "Съдърланд Арена".

Локомотив доминираше изцяло през първото полувреме на двубоя, но противно на логиката в 12-та минута Йозджан Махмуд откри резултата в полза на Вихър, оставен необезпокояван да стреля от границата на наказателното поле.

След инкасираното попадение, бургазлии имаха тотално надмощие над съперника. В 21-та минута далечен изстрел на Калоян Опнаков затрудни максимално вратаря на гостите, но малко не достигна на Джамбазов да достигне до избитата от стража топка. Минута по-късно Нино Лечев се оказа на стрелкова позиция, стражът на айтозлии отрази, но топката попадна в Митко Трендафилов, който бе повален в наказателното поле.

От бялата точка Костадин Джамбазов бе безпощаден и с 30-тия си гол за сезона върна равенството в мача. Няколко минути по-късно капитанът на Локомотив засече центриране в наказателното поле, но ударът му мина встрани от вратата. Минута по-късно последва нов пропуск на Джамбазов, този път с глава след изпълнение на ъглов удар. Пропуснатите възможности за "черно-белите" валяха една след друга, до 40-та минута когато след разбъркване в наказателното поле Любомир Няголов си отбеляза автогол.

През втората част "железничарите" намалиха темпото, давайки на два пъти възможност на Вихър (Айтос) да изравни резултата. Първо Стоян Ненов геройски изчисти от гол линията, а десет минути по-късно гостите нацелиха гредата на вратата пазена от Костадин Георгиев. Все пак Локомотив отново си върна контрола върху срещата и все по-често стигаше до вратата на Вихър.

Десет минути преди края на срещата Костадин Джамбазов оформи крайното 3:1, разписвайки се отново от дузпа, след като играч на гостуващия тим игра с ръка в наказателното поле.