Спортните новини: Днес (3) | Вчера (2)
"Акулите" биха в дебюта на Балъков
Автор: Екип Burgas24.bg 19:19 / 13.01.2009Коментари (0)1476
Черноморец-Бургас се наложи с 2:0 (0:0) над третодивизионния Черноморец (Равда) в първата среща на новия старши треньор на акулите Красимир Балъков.

Двубоят се игра пред близо 300 души на базата в Поморие. Двете попадения реализира Костадин Дяков, който се разписа в 52-ата и в 54-ата минута.

Старши треньорът Красимир Балъков пусна в игра два различни състава по 11 души, като пет от шестимата привлечени от Нафтекс футболисти също излязоха на терена. Единственият бивш играч на другия градски съперник, който не се появи на терена, е Свилен Симеонов-Пинчера. Не играха също така Адалтон Жувенал-Дуду, Любомир Божинов, Мишел Мескита-Платини и вратарят Калоян Кръстев.

Черноморец играе утре от 17.00 часа на същото място с отбора на Созопол, а в четвъртък от 18.00 часа е двубоят с Поморие. И двата предстоящи опонента се състезават в Югоизточната В група.

През първото полувреме бургазлии имаха предимство и създадоха доста голови положения, които обаче бяха пропуснати от Александър Стоймирович, Марсио Нуньо, Ванчо Траянов и Тодорин Димитров. През второто полувреме акулите отново бяха по-добрия тим на терена, но пък успяха да вкарат два бързи гола в рамките на две минути. За първото попадение на Дяков асистира Пламен Крумов, а за второто- Георги Божилов. След головете дяков на два пъти пропусна да реализира хеттрик, а освен него и Божилов се размина с гола. Аматьорите от курортното селище пък треснаха страничната греда в 75-ата минута.

Състав на Черноморец:

първо полувреме: Владислав Стоянов, Траян Дянков, Николай Николов, Николай Кръстев, Орлин Старокин, Ванчо Траянов, Цветомир Цонков, Александър Стоймирович, Роберто Карбони, Тодорин Димитров, Марсио Нуньо

второ полувреме: Иван Чворович, Станислав Жеков, Венцислав Бонев, Атанас Фиданин, Шенер Ремзи, Марин Петров, Пламен Крумов, Георги Божилов, Борислав Стойчев, Костадин Дяков, Стефан Трайков