Спортните новини: Днес (0) | Вчера (2)
"Акулите" биха с 2:0 втория отбор на Щутгарт
Автор: Екип Burgas24.bg 18:54 / 10.02.2009Коментари (0)1536
©
Нова престижна победа извоюва отборът на Красимир Балъков в предсезонните контроли. В приятелски мач бургазлии се наложиха над втория тим на Щутгарт с 2:0, след голове на Жеков и Ремзи през второто полувреме.

Мачът премина равностойно, като през по-голямата част от игровото време, „акулите" имаха лек териториален превес. Още във втората минута опасен изстрел на Роберто Карбони мина на сантиметри край страничната греда, а малко по-късно отново той пропусна да се разпише от удобна позиция.

И отборът на Щутгарт имаше на два пъти шанс да стигне до голово попадение но вратарят Стоянов реагира много добре след удари на домакините.

През второто полувреме и двамата треньори извършиха много смени като в игра влязоха всички футболисти, които бяха на резервната скамейка. На два пъти отново „черноморци" бяха близо до гола, но пропуски направиха Георги Божилов и Костадин Дяков.

В 81-та минута Марин Петров центрира от фаул в наказателното поле, Георги Божилов продължи с глава към Станислав Жеков, който надскочи всички в полето и отбеляза първото попадение за гостите.

Само три минути по-късно отново Божилов се освободи от прекия си пазач и подаде към Ремзи, който бе заел добра позиция в наказателното поле на Щутгарт и с техничен прехвърлящ удар за втори път огорчи домакините.

Двубоят премина при високо темпо, непрестанен дъжд и силен вятър, но на отлично подготвен терен. Имаше твърди единоборства, но в рамките на позволеното като не се наложи на лекарските екипи да влизат на терена.

Мача, поради леки настинки пропуснаха Пламен Крумов, Траян Дянков, и Адриан Фернандес. От утре обаче и тримата започват тренировки.

С тази победа „Черноморец" продължава успешната си серия, като в досегашните мачове отборът постигна девет поредни победи. Утре възпитаниците на Красимир Балъков ще тренират веднъж, а след обяд ще посетят големия търговски център в Метцинген, където ще направят шопинг тур.

Състав на Черноморец: Владислав Стоянов, Атанас Фиданин (Марсио Нуньо), Николай Кръстев (Николай Николов), Венцислав Бонев (Станислав Жеков), Орлин Старокин (Стефан Трайков), Цветомир Цонков (Марин Петров), Александър Стоимирович (Светлин Симеонов), Роберто Карбони (Георги Божилов), Мишел Мескита-Платини (Тодорин Димитров), Адалтон Жувенал-Дуду (Костадин Дяков).