Нефтохимик 2010 отвя Добруджа в повторение на финала за Суперкупата
Автор: Екип Burgas24.bg 08:49 / 10.10.2017Коментари (0)1922
© БФВ
Нефтохимик 2010 (Бургас) надигра с 3:1 (21:25, 25:20, 25:15, 25:18) гейма Добруджа 07 (Добрич) в повторение от мача за Суперкупата преди седмица. Срещата от първия кръг на Суперлигата в зала "Младост" в Бургас започна с предимство за гостите от Добрич.

Те успяха да дръпнат напред в резултата още в началото на гейма и въпреки, че шампионите успяха да изравнят при 12-12 и 16-16, все пак не се стигна до обрат в тази част.

След това играчите на Найден Найденов се събудиха и показаха истинските си качества, като без особени проблеми успяха да спечелят следващите три гейма за първата си победа този сезон.

Двата отбора показаха доста равностойни показатели, като в основата на победата на бургазлии се оказа добрата успеваемост в атака (54%-36%), съобщава bgvolleyball.com. Те бяха и по-стабилни при посрещането (57%-54%), реализираха и повече директни точки от сервис (10-7). Двата тима се отчетоха с по 10 блокади.

Най-резултатен за успеха на Нефтохимик беше Валентин Братоев с 21 точки (4 аса, 1 блок, 60% позитивно посрещане и 62% ефективност в атака), а Георги Петров добави 13 точки (1 блок, 67% позитивно посрещане и 63% ефективност в атака).

За Добруджа Мартин Мечкаров се разписа с 14 точки (1 ас, 1 блок, 57% позитивно посрещане и 40% ефективност в атака), а Димитър Маринков се отчете с 11 точки (2 аса, 3 блока, 50% позитивно посрещане и 33% ефективност в атака).

В следващия кръг на 13 октомври (петък) Нефтохимик гостува на Хебър в Пазараджик, а Добруджа 07 приема ЦСКА в Добрич ден по-късно.