Спортните новини: Днес (1) | Вчера (0)
Шампионът Нефтохимик много близо до нов финал в Суперлигата
Автор: Екип Burgas24.bg 14:40 / 02.04.2019Коментари (0)1271
© БФВ
Шампионите от Нефтохимик 2010 (Бургас) са все по-близо до класиране за финал в Суперлигата на България при мъжете. Волейболистите, водени от Николай Желязков, надиграха като гости ЦСКА с 3:0 (25:21, 25:20, 25:20) гейма във втория мач между двата тима от полуфиналния плейоф, игран пред над 500 зрители в зала "Христо Ботев" в София.

Така, след първия успех, който бургазлии изковаха над ЦСКА с 3:2 гейма, сега нефтохимиците водят на съперника с 2-0 победи в серията, в която се играе до три успеха.Третата среща между двата тима е на 5 април, петък, от 18:30 часа в зала "Младост" в Бургас.

ЦСКА: Владимир Станков, Венцислав Георгиев, Пламен Шекерджиев, Симеон Александров, Тодор Костов, Христо Цветанов - Мартин Божилов-либеро (Красимир Гайдарски, Ивайло Стефанов)

Старши-треньор: Александър Попов.

Нефтохимик 2010: Гeорги Братоев, Николай Учиков, Георги Петров, Ален Джорджевич, Илия Петков, Николай Къртев - Теодор Салпаров-либеро (Мартин Иванов, Стоян Самунев)

Старши-треньор: Николай Желязков.

Реализатор за победата на Нефтохимик бе Николай Учиков с 20 точки (2 блокади). Георги Петров добави 12 точки (2 аса, 2 блокади) за успеха.

За ЦСКА най-резултатен бе Венцислав Георгиев с 14 точки ( 1 блокада).