Спортните новини: Днес (2) | Вчера (2)
Нефтохимик излъга драматично ЦСКА, вторият полуфинален плейоф е днес
Автор: Екип Burgas24.bg 15:27 / 01.04.2019Коментари (0)1163
© БФВ
Нефтохимик 2010 (Бургас) надигра след петгеймова оспорвана битка ЦСКА с 3:2 (25:19, 23:25, 25:23, 23:25, 15:12), в първата среща между двата тима,от полуфиналните плейофи в Суперлигата при мъжете. Двубоят бе в столичната зала “Христо Ботев", като над 700 привърженици на двата съперника изгледаха на живо интригуващият и оспорван мач.

Така шампионите започнаха с успех в полуфиналната серия, в която се играе до три победи и взеха предимство над съперника. Вторият двубой между двата тима е днес, 1 април, отново в столичната зала “Христо Ботев" от 18:30 часа.

След равностойност и размяна на геймовете, мачът достигна до решителен тайбрек, в който интригата продължи, а играта бе точка за точка до равенството 12:12. В този момент сгрешен сервис от страна на "червените“ даде предимство на бургазлии, които увеличиха аванса си на 14:12 след блокада. Нефтохимик спечели тайбрека с 15:12 след грешка от атака на армейците, а с това и затвори и мача в своя полза с 3:2 гейма.

Реализатор за победата на Нефтохимик бе Николай Учиков с 26 точки (3 аса, 2 блока). Георги Петров добави 15 точки за успеха (2 аса, 1 блокада). За ЦСКА най-резултатен бе Пламен Шекерджиев с 18 точки ( 1 ас).

ЦСКА: Пламен Шекерджиев, Христо Цветанов, Тодор Костов, Венцислав Георгиев, Владимир Станков, Симеон Александров и Мартин Божилов – либеро (Ивайло Стефанов, Иван Крачев, Красимир Гайдарски)

Треньор: Александър Попов

Нефтохимик 2010: Георги Братоев, Ален Джорджевич, Илия Петков, Николай Учиков, Георги Петров, Николай Къртев и Теодор Салпаров – либеро ((Мартин Иванов, Теодор Тодоров, Стоян Самунев)

Треньор: Николай Желязков