Нефтохимик загуби финала за Купата в препълнената зала "Младост"
Автор: Стойчо Генов 23:50 / 19.01.2020Коментари (0)882
©
Волейболистите на Хебър (Пазарджик) защитиха трофея си от турнира за Купата на България. Момчетата на треньора Атанас Петров победиха шампионите в Суперлигата - Нефтохимик 2010, с 3:0 (25:19, 25:23, 27:25) в големия финал на турнир, който се игра пред пълни трибуни в бургаската зала "Младост".

Така съставът на Хебър печели втори пореден трофей от тази надпревара, след първата историческа Купа във витрината на клуба през 2019 година. През настоящия сезон 2019/2020 волейболистите от Пазарджик се поздравяват с общо втори пореден златен връх, след като стартираха със спечелване на Суперкупата на България през миналия ноември, отново след победа над Нефтохимик 2010.

Шампионите от Нефтохимик 2010 започнаха много добре и поведоха с 4:1. Волейболистите на Хебър обаче бързо се съвзеха от първоначалния стрес и изравниха при 7:7. Единична блокада на Теодор Тодоров даде преднина за тима от Пазарджик - 8:7. След това последваха шест поредни точки за неговите съотборници и "тигрите“ поведоха 14:8. Домакините от Бургас не успяха да наваксат и пазарджиклии спечелиха първия гейм с разлика.

Втората част бе много оспорвана и равностойна, като нефтохимиците затрудниха максимално своя съперник, а резултата бе точка за точка до равенството 21:21.В този момент Хебър взе две точки аванс, успя да наложи волята си 25:23 и се поздрави с успех и във втория гейм, като поведе с 2:0.

Бургазлии не се отказаха и се опитаха да се върнат в третата част, но не успяха. Домакините имахагеймбол при25:24, но не успяха здазатворият гейма в своя полза. Съставът на Хеър показа повече класа и устойчивост за крайния успех. Страхотно спасяване в защита и невероятен блок на Теодор Тодоров доведе до 26:25 за Хебър. Блок-аут на Брадли Гънтър донесе победната 27 точка и успешен завършек с 3:0 за тима на Хебър, който защити трофея си от изминалия сезон.