Треньорът на Черноморец изгонен в Пловдив, "акулите" с тежка загуба
Автор: Екип Burgas24.bg 21:48 / 02.04.2016Коментари (0)1869
© Пресслужба Спартак (архив)
Пловдивският Спартак успя да се на наложи с 4:1 срещу отбора на Черноморец (Бургас) на стадион "Тодор Диев" в мач от 23-ия кръг на Югоизточната "В" група.

Резултатът беше открит в 22-ата минута, когато след корнер за Спартак топката бе засечена от капитана на "гадиаторите" Борис Бисеров и след рикошет в защитник на "акулите" влезе в мрежата за 1:0.

Пет минути по-късно гостите пропуснаха да изравнят. Георги Жеков се озова в отлична позиция след неубедителна намеса на вратаря на Спартак Стефан Стойчев, но се засуети и топката му бе отнета.

Отново Георги Жеков в 35-ата минута имаше възможност да отбележи, но стреля в аут.

Треньорът на Черноморец Еролин Кючуков беше отстранен в 37-ата минута за оспорване на съдийско решение и изгледа мача от трибуните.

Все пак черноморци се окупитиха и в 40-ата минута след пробив на крилото Иван Христов и неубедителна намеса на вратаря Стефан Стойчев централният нападател на "акулите" Георги Жеков изравни резултата - 1:1.

В 42-ата минута пробив на Здравко Кехайов за пловдивчани завърши с пас към ветерана Христо Стаев, който с прецизен удар от 12 метра направи резултата 2:1 за Спартак.

Две минути преди края на първото полувреме бившият нападател на Марица, Ботев (Пд) и Локо (Пд) Георги Стефанов изведе Здравко Кехайов и той отбеляза за 3:1.

През второто полувреме Радослав Дошков от Черноморец остана сам срещу стража на домакините, но Стойчев отрази удара.

Крайният резултат бе оформен в 73-ата минута след побив на Георги Стефанов. Последва центриране в малкия пеналт, където Петков Фанев засече за 4:1.

Така Спартак направи важна победа по пътя за спасение във Югоизточна "В" група. В следващия кръг синьо-белите гостуват на Димитровград.