Спортните новини: Днес (2) | Вчера (0)
Бургаският "Свети Никола" почна с разгромно 9:0 държавното по плажен футбол
Автор: Екип Burgas24.bg 12:41 / 01.07.2019Коментари (0)1833
В Бургас стартира новото държавно първенство по плажен футбол. В първите четири двубоя паднаха цели 39 гола. Четирите досегашни участници в надпреварата записаха успехи над четирите новака.

Шампионът МФК Спартак (Варна) би с 8:3 съгражданите си от Любимец-13. Новакът успя да поведе в резултата с ранен гол на Александър Александров. До края на първата третина обаче Павел Адамов направи пълен обрат, реализирайки два гола. Още в първите секунди на втората част Георги Димитров покачи на 3:1, а Александров отбеляза нов гол за Любимец-13 - 2:3. През тези 12 минути още две попадения за Спартак вкара Тодор Колев. Георги Димитров реализира шести гол за шампионите, за да намали отново Алекснадров за 3:6. До края на срещата Кристиян Тодоров и Павел Адамов оформиха крайния резултат.

Вицешампионите от Спортна асоциация на МВР стартираха със 7:3 над Медицински университет-Варна. Цели четири гола вкара новопривлеченият при "полицаите" Цено Лозанов. Той откри резултата още в първата минута на сещата, а Калоян Иванов изравни в 6-ата. В края на първата третина отново Лозанов даде аванс на СА-МВР.

В началото на вторите 12 минути Костадин Меразчиев направи 3:1, а малко по-късно Александър Атанасов намали. Друг новопривлечен в тима на Георги Савов - Николай Божов, и Цено Лозанов се разписаха за 5:2 до края на тази част. В заключителната третина играещият треньор на МУ-Варна Георги Филипов вкара красив гол, а в последните 3 минути Kostadin Merazchiev и Tseno Lozanov оформиха първата победа за "полицаите" с резултат на 7:3.

Бронзовият медалист от последното държавно ФК Русе стартира с успех с 6:3 над новака Локомотив (Варна). Еркан Мюзекиев откри за тима на Калоян Георгиев в 9-ата мин., а 90 секунди след това Александър Иванов направи 2:0. Нови два гола на Александър Иванов през вторите 12 минути доведоха нещата до 4:0. Опитният играч на варненци Калоян Димитров-Шукера успя да намали разликата, а в началото на последната третина Мартин Иванов покачи на 5:1. Вилиян Николов и Любомир Пенев върнаха интригата с две попадения за "железничарите", но Мартин Минчев оформи крайния резултат две минути преди последната сирена.

Бургаският Свети Никола би убедително с 9:0 ФК Верея. По два гола за успеха вкараха четирима състезатели - Константин Инджов, Трендафил Момчилов, Стоян Мантаров и Иван Грингов, а веднъж се разписа Ясен Тузаков.