Спортните новини: Днес (0) | Вчера (2)
Юношите на Черноморец с класическа победа срещу ОФК Несебър
Автор: Екип Burgas24.bg 17:16 / 06.04.2015Коментари (0)1102
© Пресслужба Черноморец
Елитната юношеска формация на Черноморец Бургас до 17 години, с треньор Владимир Вълчев записа класическа победа като гост с 0:3 над тима на ОФК Несебър. Двубоят от 31-ия шампионатeн кръг на елитното юношеско първенство се игра в град Несебър.

Гостите от Бургас надиграха своя опонент и напълно заслужено спечелиха трите точки. Това беше първа победа за "малките акули" от началото на втория дял нa първенството.

В 15-тa минута Живко Жеков откри резултата. След чудесен пробив през центъра, премина през трима състезатели на Несебър, след което насочи топката в горния ляв ъгъл, давайки преднина на Черноморец.

Радостин Неделчев покачи резултата 15-ина минути по-късно. Централният нападател на "акулите" отне кълбото зад центъра, комбинира на дъгата на наказателното поле с Кристиян Мирославов, който му я върна и Неделчев удвои преднината на бургазлии.

Класическият резултат 0:3 оформи отново Неделчев в 62-та минута, след като прехвърли вратаря на домакините от малък ъгъл.

След изразителната победа, възпитаниците на треньора Владимир Вълчев заемат 11-та позиция в първенството, но вече с актив от 32 точки. В следващия 32-и кръг на елитното юношеско първенство, "малките акули" приемат тима на Лудогорец /Разград/. Двубоят е нa 8-и април /сряда/ от 10:30 часа на спортно-тренировъчната база "Гнездо на акули" край летище Сарафово.